בלוג

לתת פה לקולות שאינם נשמעים

לא תעשון כן לה' אלוהיכם-חוויה דתית יהודית

בפרשת השבוע החולף, פרשת ראה, מלמדת התורה על אופיה וטיבה השונה במודגש של עבודת האל היהודית, על המרחק ההכרחי שלה מן הקודש, על איסור העבודה על כל עץ וגבעה גם אם היא לשם שמים, על החתירה לאחדות, אחדות למול הקודש "המקום אשר יבחר ה' אלוהיך באחד שבטיך" יחד עם אחדות עם החברה שסביבנו ושיתופו שלהמשך לקרוא "לא תעשון כן לה' אלוהיכם-חוויה דתית יהודית"

ארץ אשר עיני אלוהיך בה

ימים קשים מנשוא, אנו, יהודים בישראל, מתגלגלים מאסון לאסון במדרון בלתי אפשרי, הקול אינו מרפה מאיתנו, דורש שנלמד, שנקשיב. די בכך אם נאמר כי יש להסס אם היציאה מהקורונה היתה לטובה, וכבר נבין את מצבנו. האסונות הללו אינם עומדים בפני עצמם, כל הארועים הקורים עכשיו מציפים בעיות שהדחקנו שנים, חוליים עמוקים הקיימים בתוכינו והעדפנו לשכוחהמשך לקרוא "ארץ אשר עיני אלוהיך בה"

על סערת הרב יובל אשרוב ומהי רוחניות בוגרת

משהו נשכח בכל הדיון הזה על הרב המטפל והגורו לענייני בריאות טבעית, שזכה לפרסום בשל התנגדותו הויראלית לחיסוני הקורונה, התנגדות שהשפיעה על הרבה אנשים, מה שגרם למשרד הבריאות לצאת בקמפיין נגדי ואף לגרום להסרת סרטוני היוטיוב שלו בנושא. התגובה הקלאסית היא מאלו שמובן מאליו אצלם שהרב אינו צודק, ושהוא מסוכן וחסר אחריות וכו' וכו', וישהמשך לקרוא "על סערת הרב יובל אשרוב ומהי רוחניות בוגרת"

סוד הנוכחות בזמן

משהו מההתבוננות שלי פנימה, אולי ידבר גם לאחד או אחת מכם, שני קוראי היקרים! יש בתוכינו כוחות פועלים שמתנגדים, והם כל העת במאבק, מבין הכוחות הבולטים הפועלים בנו אלו ההישגיות ונוכחות בהוה, מצד אחד אנו מעוניינים לשנות, להשיג, לעשות דברים שישפיעו על המציאות, ומצד שני אנו משתוקקים לנוח, להתבטל ופשוט להנות מהרגע. כך, כאשר אלוהמשך לקרוא "סוד הנוכחות בזמן"

שינוי קוונטי. האפשר?

הרבה זמן עבר והבלוג הוזנח, לא כתבתי בו מסיבות לא ברורות, בעיקר לא רציתי סתם לדבר כשאין באמת נושא בוער, רק בשביל לתחזק את הבלוג, אז במחילה מצמד קוראי, שלא שמרתי כאן על רצף.. האם ניתנה לנו הרשות להאמין בחיים נכונים יותר, באפשרות הריאלית של אורח חיים בריא ומדוייק יותר מהחיים במרוץ העכברים של העירהמשך לקרוא "שינוי קוונטי. האפשר?"

כאוס. תשובה.

כאוס. זו המילה.. כאוס זה מדינה שעוסקת בהפגנות ובבתי כנסת כשהעומד על הפרק הוא נזק כלכלי עצום והתמוטטות כלכלית של מאות אלפי משפחות כאוס זה מדינה שבה מתקבלות החלטות הרות גורל ואיש לא מאמין שהן שקולות, מקצועיות ונטולות פניות כאוס זו התחושה שאין למעלה מבוגר אחראי, ושכל אחד מנסה להשיג את ליטרת הבשר שלו עלהמשך לקרוא "כאוס. תשובה."

אלוהים והקורונה

יש כאלו שאצלם אין קורונה, אם אלו קבוצות אנרכיסטיות מצדה השמאלי של המפה, ואם קבוצות מסויימות בציבור החרדי שאצלן "אין קורונה בעולם כלל". ישנם ויכוחים גם בין אנשי המקצוע על מידת החומרה של הוירוס, אולם כל גורם שיש לו מעט אחריות יודע שאי אפשר לשחק עם מציאות ושצריך להתמודד איתה ולהישמר מפניה. הקבוצות שמתעלמות מהקורונההמשך לקרוא "אלוהים והקורונה"

על הדינמיקה המסוכנת של מאבקי אגו ומה הסיבה שאנחנו שונאים פוליטיקה

דומה שבעידן הזה, ספינתינו הקטנטונת ששמה מדינת ישראל נמצאת בכאוס פנימי שטרם נראה בה, דווקא בימי קורונה, בהם לכאורה היינו צריכים לראות מפגן של אחדות ולכידות כפי שיהודים יודעים היטב לייצר, וכפי שאנו כבר רגילים לראות בימי מלחמה, בהם הסולידריות החברתית באה לידי ביטוי ביתר שאת, כעת נראה ההיפך הגמור, מאבקי ענק פוליטיים מיותרים, שאינםהמשך לקרוא "על הדינמיקה המסוכנת של מאבקי אגו ומה הסיבה שאנחנו שונאים פוליטיקה"

שגרה או חיים?

לפני כמה שבועות שוחחתי עם חבר שסיפר לי על שינוי דרמטי בחייו לאור התקופה, הוא סיפר על שינוי מבורך ביחסו אל ילדיו, על העונג שלו מנוכחות לידם ואיתם ועל כך שתפקודו כאב עלה בכמה רמות, מה שגרם לו אף להחליט על שינויים ממשיים שהוא מעוניין לבצע באורח חייו כתוצאה מכך. שאלתי אותו איך הוא עםהמשך לקרוא "שגרה או חיים?"

קול שאינו נשמע

אנסה לתאר כאן את הסיבה שדוחפת אותי לפתוח את הבלוג הזה: בתקופה זו-זמן קורונה העולם עובר שינוי, קצב החיים נעצר לרגע ודברים שהורגלנו בהם זה שנים משתנים. השאלה הרת הגורל היא האם נלמד מזה משהו לטווח הארוך. האם קורונה תהיה אפיזודה חולפת? עבורי ועבור רבים מאיתנו היא לא יכולה להיות כזו, עבורי ועבור רבים היאהמשך לקרוא "קול שאינו נשמע"


למעקב אחר הבלוג שלי

לקבלת תוכן חדש ישירות לתיבת האימייל.

ליצור אתר אינטרנט אישי בעזרת WordPress.com
להתחיל
%d בלוגרים אהבו את זה: